Felting, Felt, jewelery,Filc artystyczny, decoupage, biżuteria, scrapbooking i inne...

***

Nie trzeba mnie wyganiać, nie trzeba mnie odpychać!


Obejmę jabłoń za szyję, zacznę z jabłonią usychać,


zapłaczę nad agrestem, przejdę się malinami,


będą skurczone liście, jagody z czarnymi plamami.


Nie trzeba mnie wyganiać! Szparagi wyginą suche,


do grząd cienistych truskawek namówię ciotkę ropuchę.


Kazimiera Iłłakowiczówna "Licho"


niedziela, 19 kwietnia 2015

Koronkowe Końcówki

Nie wiem co Wy robicie z końcówkami koronek, ale ja do tej pory nie miałam żadnego pomysłu co z nimi począć. Do tego jestem jak Wiwióra, która wszędzie chowa różne skarby, a potem nie pamięta gdzie je upchnęła. Po miesiącach znajduje przypadkiem coś, przez co przetrząsnęła kiedyś całą chatę i przerzuciła dobytek i...diabeł ogonem nakrył. Dlatego zdecydowałam się na dramatyczny krok zrobienia czegoś, co niełatwo zgubić, zapodziać, czy upchnąć bez problemu, by zyskało niewidzialność.
Ze starego kalendarza powstał folder, okładki do umieszczania między nimi  tych koronkowych odcinków, które upychałam tu i ówdzie, których nie było sensu zwijać, nawijać na szpulki i takie tam.
Od pewnego czau nawiedzam second handy w centrum mojego...szumnie zwanego miastem...miejsca zamieszkania. Pojawiło się ich kilka w wielkometrażowym wydaniu. Więc wpadam tam jak hiszpańska inkwizycja ( nie tylko zresztą ja, bo tłumy tam bywają) i pozyskuję odzież w której znajdują się wszelkich szerokości koronki i różnej maści koraliki. Powoli staję się wybredna. Ale dzięki tym wyprawom w końcu zaczęłam mieć poczucie posiadania wystarczających (sic!) zapasów.

Do rzeczy.
Praca zawiera zamek. Bo taki jest temat Otwórz Szufladę przez  miesiąc. Zamek ma na pewno więcej lat niż ja, więc jest zabytkiem :)
Praca, oprócz kleju i trochę gesso, nie zawiera w zasadzie innych mediów- bez żartu!
Praca zawiera zdobyte przy pomocy nieocenionego Pinterestu zdjęcie Lily Elsie- to dla szukających wszędzie plagiatorów i rękodzielniczego copycat effect.
Użyłam tu papierów  7DotsStudio "Wonderland" , Makowego Pola "Palimpsest", Bo Bunny "Timepieces", ćma jest od 13arts "Fly Away", jak by to kogoś interesowało...
wewnątrz6 komentarzy:

 1. no nie wiem, jak Ty to robisz, że samo gesso, a wyglądaj, jakbyś mediowała co najmniej z tydzień! bossski pomysł, bossskie ćmy i koronki (praca bez owada, to praca nie-licha, w negatywnym tego słowa znaczeniu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Absolutely gorgeous! Wow! xxx Claudia

  OdpowiedzUsuń
 3. Oooo!!! A od Ciebie również można się wiele nauczyć... A te buty wcześniej to po prostu szał! Pięknie tworzysz

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmmm.... A ja do tej pory nie miałam takich problemów. Raz tylko jak kupiłam jakąś bejcę i pomalowałam tym drewno to wchodziła w reakcję z farbą i zrobiło mi się różowe. La dokładnie czyszczę meble ze starych powłok przed pomalowaniem. A jakich farb używasz do malowania?

  OdpowiedzUsuń
 5. U Ciebie zawsze można znaleźć jakieś ciekawe pomysły, na które ja bym w życiu nie wpadła:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piekna praca :) jestem oczarowana :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dexter...