Felting, Felt, jewelery,Filc artystyczny, decoupage, biżuteria, scrapbooking i inne...

***

Nie trzeba mnie wyganiać, nie trzeba mnie odpychać!


Obejmę jabłoń za szyję, zacznę z jabłonią usychać,


zapłaczę nad agrestem, przejdę się malinami,


będą skurczone liście, jagody z czarnymi plamami.


Nie trzeba mnie wyganiać! Szparagi wyginą suche,


do grząd cienistych truskawek namówię ciotkę ropuchę.


Kazimiera Iłłakowiczówna "Licho"


poniedziałek, 20 września 2010

Farbowany szal

Można powiedzieć, że już więcej w tej kwestii nie mam do powiedzenia. Droga przez mękę. Nie chciała mi się farbować wełenka. Jedwab i owszem zgarniał bardzo ładnie barwnik, ale już filcowana falbana nie. Barwione dwa razy, a efekt może i fajny, ale mnie nie zachwyca, bo kolory mogły być żywsze. W ogóle ta wełna, choć dobrej jakości (21mic, urugwajska), to nie chce się farbować inaczej jak nurzana w garze...No, a nie zawsze chodzi o nurzanie w garze... Może i jest jakiś sposób, ja go nie znam a sugestie pani Beaty by nurzać najpierw w sodzie też nie pomogły...Kwiaty wystające, wedle najświeższych trendów z okolic :)

I kilka kulek w shibori

10 komentarzy:

 1. Nie wiem jaki efekt chciałaś osiągnąć, ale to co widzę baaaaardzoooo mi się podoba :) Szal jest cudowny, doczepione kwiaty cudnie grają z resztą.
  Osiągnęłaś piękne przechodzenie kolorów. i w szalu i w kwiatkach.
  Jak dla mnie, CUDO !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też nie wiem, "ale o co chodzi", jak mówi Beata Jarmołowska. Szal cudny - kolorki super, faktura też fajna, bo 3D, a takie ostatnio bardzo mnie kręcą (co widać i słychać :)). Ale wiem, jak to jest, gdy się człowiek jakiejś myśli uczepi, to potem choćby nie wiem, co wyszło, i tak mu nie pasi. Wtedy wystarczy kilka słów zapewnień (które na pewno się pojawią po tym poście) i człowiek zmienia zdanie. Czego Ci życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ,,ale chodzi o to,, ze podobno namoczona w sodzie wełna lepiej ma chłonąć farbę. Podobno. Ile bylo sody na ile wody jesli wolno spytać?Wyszlo świetnie- ale coś z wełnami jest ogólnie na rzeczy...Piekny szal - mimo wszystko

  OdpowiedzUsuń
 4. wedle instrukcji-200g/litr. Ale ta wełna rzeczywiście jest oporna.Inne- hiszpańskie, szybko łapią kolor i intensywniejszy on jest, bez większego problemu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak dla mnie ten szal przecudnej urody jest właśnie dzięki kolorom!!! Ale wiadomo - artysta rzadko kiedy zadowolony ze swojego dzieła :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. jejjjj ale piękne! Bardzo bym chciała nauczyć sie takie cuda robić. Jak na razie potrafię co najwyżej broszkę ufilcowac :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne połączenia kolorów. Nosiłabym z dziką rozkoszą. I też jak poprzedniczki nie wiem o jakich niedociągnięciach mówisz :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie się bardzo podoba. Kolory się delikatnie przenikają.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dexter...